Button Text  
             
 
Filmilogi
Button Text
Button Text
Button Text
Button Text
Button Text
 

Kohustuslikud

(Seebid, mida soovitan. Pika-ajalised lemmikud)

 

Black Mirror (al. 2011). Ulmekas. Käsitleb musta lähitulevikku, kus tehnoloogilised vidinad hävitavad inimlikkust.

Firefly (al. 2002). Äs nõun äs Parim Sari Inimkonna Ajaloos. Ühe hooaja jagu "kosmosekauboide" seiklusi avakosmoses ja võõrastel planeetidel. Summer Glau roll hullu geeniusena nr 1.

Breaking Bad (al. 2008). Oma vähist teada saanud keskeakriisis ontlikust pereisast keemiaõpetaja (ja endine särav praktik) otsustab oma rahamured lahendada metamfetamiini tootma hakates.

 


 

Head

(Ka head, lihtsalt kõiki ei saa ju tungivalt soovitada)

 

Misfits (al. 2009). Tõepoolest, millised imelikus maailmas saavad endale supervõimed noored kriminaalid? Omamoodi ja väga loogiline (miks peakski torm andma ainult üliägedaid supervõimeid?) on see, et võimeid on seinast seina sh ka osa võrdlemisi tobedad ja ebapraktilised (vt ka "Heroes").

Orange is the New Black (al. 2013). Igati korralikku elu elav noor naine peab oma väikeste minevikupattude pärast vangi minema. Uus keskkond on küll kohati väga julm ja ükskõikne, kuid isegi naistevanglast ei puudu inimlikkus ja hoolivus.

Stranger Things (al. 2016). Kaheksakümnendatel toimuv ulme-elementidega film, mille peategelasteks on lapsed. Väga-väga õudne.

 


 

Viimati vaadatud

 

Miami Vice (al. 1984). Salapolitseinikud imbuvad Miamai kurikaelte sekka. Taustaks hea 80-te muusika.

Mythic Quest: Raven's Banquet (al. 2020). Lõpuks ometi üks tore komöödia! Populaarse videomängu arendajate argipäev oma äparduste ja võitudega.

The Witcher (al. 2019). Fantaasia. Koletised, maagid ja õilsad sõdalased. Ei kõla nagu minu maitse, aga tore huumor päästab.

Лучше, чем люди (al. 2018) e. Better Than Us. Alati huvitav teema: väga inimesetaolised targad robotid ja kuidas ühiskond nendega hakkama saab.

The Mandalorian (al. 2019). Ulmeseep. Tegevuspaigaks "Star Warsi" universum.

See (al. 2019). Ulmekas kaugest tulevikust, mil kogu Maa elanikkond on pime. Peategelasteks on kaks last, kes sünnivad nägijatena. Sünge.

For All Mankind (al. 2019). Alternatiivajalooline seriaal sellest, mis oleks juhtunud siis kui venelased oleks esimesena Kuul maandunud ja mõõduvõtmine kosmose vallutamise osas oleks jätkunud.

Living with Yourself (al. 2019). Edukust ja õnne lubavale spa-protseduurile läinud mees avastab, et ta on asendatud targema ja osavama... klooniga.

Timeless (al. 2016). Kurikaelad saavad ajamasina kätte ning ajaloolane ja sõdur püüavad lappida pahade tehtud muudatusi ajaloos.

Undone (al. 2019). Peategelane avastab, et ta suudab ajas liikuda.

On Becoming a God in Central Florida (al. 2019). Pereema hakkab ennast püramiidskeemi tippu võitlema.

The Boys (al. 2019). Superkangelastel on emafirma ja suurepärane PR-tiim, mis varjab fakti, et nad on tegelikult erilised tõprad.

Good Omens (al. 2019). Ingli ja sõbraliku deemoni lõbusad seiklused peri-apokalüptilisel perioodil.

Catch-22 (al. 2019). Romaanil põhinev seep, mis üritab ühendada sõda ja komöödiat.

What We Do in the Shadows (al. 2019). Toreda komöödiafilmi seebiversioon. Vampiiride ühiselu ja põrked tänapäeva kultuuriga.

Love, Death & Robots (al. 2019). Mõnusad ulmelood. Parimad olid need, mis iseennast liiga tõsiselt ei võtnud ja kaldusid absurdihuumorisse.

Call the Midwife (al. 2012). Samanimelisel romaanil põhinev seriaal ajaloolise Londoni vaese linnaosa ämmaemandatest. Meditsiinisari segatuna lähiajalooga. Meelierutavate teemade ja surmajuhtumite poolest võrdväärne George R. R. Martini loominguga.

Russian Doll (al. 2019). Peategelane on sattunud kummalisse paaripäevasesse ajalõksu: ta aina sureb õnnetusjuhtumite tagajärjel ja alustab uuesti oma sünnipäeva õhtust.

Reverie (al. 2018). Peategelane aitab virtuaalreaalsusesse kinni jäänud inimesi.

New Girl (al. 2011). Komöödia. Särtsakas neiu kolib olude sunnil kokku kolme vallalise mehega.

Dark (al. 2017). Ulmekas. Väikeses saksa linnakeses on kummaline ajanihe ja kaob lapsi.

Altered Carbon (al. 2018). Ulmekas. Kauges tulevikus saab inimese teadvust kehade vahel ümber tõsta ja jõukas eliit elab sadu aastaid.

Mindhunter (al. 2017). Seitsmekümnendate FBI agendid hakkavad intervjueerima sarimõrvareid, et nende uurimise tulemusena saada kätte teisi sarnaseid kurjategijaid.

Philip K. Dick's Electric Dreams (al. 2017). Valik klassikalisi ulmelugusid.

Tin Star (al. 2017). Sünge lugu väikelinna korravalvurist, kes peab lootusetut võitlust kodukanti hävitava suure naftakontserniga.

Hunting Hitler (al. 2015). Dokumentaal uurijatest, kelle arvates Hitler ikkagi ei surnud Teise maailmasõja lõpus, vaid põgenes Argentiinasse.

Shameless (al. 2004). Brittide originaalversioon üldsegi mitte ontlikust lastekarjast, kellel on ristiks kaelas joodikust pereisa.

Lethal Weapon (al. 2016). Kuldses keskeas kogenud politseinikule pannakse paarimeheks sõjaveteran, kes kipub igasugu hulljulgeid tempe tegema.

Crazyhead (al. 2016). Kiiksuga komöödia kahest neiust, kes hakkavad deemoneid jahtima.

Outlander (al. 2014). Müstilistel asjaoludel satub 1945. aasta medõde 1973. aasta Šotimaale ja hakkab seal ravitsejaks (loe: nõiaks). Palju hetki ajaloo ja kultuurihuvilistele.

Westworld (al. 2016). Inimkujuliste robotitega asustatud Metsiku Lääne teemapark võimaldab klientidel ennast alternativmaailmas välja elada. Robotite koledad kogemused kustutatakse ja nad alustavad iga päeva puhtalt lehelt... või vähemalt nii see peaks toimima.

Brooklyn Nine-Nine (al. 2013). Mõnus komöödia politseijaoskonna tegemistest.

The Last Man on Earth (al. 2015). Komöödia mehest, kes algul arvab, et on viimane ellujäänu planeedil, kuid tasapisi ilmub välja teisigi. Hea, et postapokalüptikat teinekord ka läbi huumoriprisma vaadeldakse (vt ka "Zombieland").

Person of Intrest (al. 2011). Tehisintelligents jälgib kõiki inimesi ja tänu sellele suudab ette välja selgitada mõrvarid ja terroristid.

The 100 (al. 2014). Peale hävitavat tuumasõda elab inimkond juba mitmendat põlve Maa orbiidil. Lootuses, et planeet on taas eluks kõlbulik, saadetakse Maale sada noort. Asjad kisuvad kiirelt hirmsaks, sest ilmselgelt on inimkond mingisugusel kujul seal säilinud.

Supergirl (al. 2015). Lugu Supermani noorest sugulasest, kes saabus Maale hilinemisega.

Ben and Kate (al. 2012). Komöödia üksikemast, kes jändab aeg-ajalt tema ellu sisse sadava vennaga.

The Man in the High Castle (al. 2015). Käsitletakse elu Põhja-Ameerikas alternatiivreaalsuses, kus Teise maailmasõja võitsid sakslased.

iZombie (al. 2015). Peale sombiks muutumist asub meditsiinitudeng tööle surnukuuri ja kasutab ohvrite ajude söömisel omandatud mälestusi politsei aitamiseks.

Limitless (al. 2015). Tavaline tüüp satub kasutama imelisi tablette, mis panevad ta aju täistuuridel tööle.

Rick and Morty (al. 2013). Ilma igasuguse häbitundeta üle vindi keeratud multikas teadushullust vanaisast, kes tassib oma rännakutele teistesse dimensioonidesse kaasa lapselast, kes ei ole teps mitte see kõige kirkam kriit karbis.

Unbreakable Kimmy Schmidt (al. 2015). Viimase vindi peal komöödia maailmalõpupunkris üles kasvanud noore naise kohanemisest modernse maailmaga.

The Last Ship (al. 2014). Käsitletakse pandeemia järgset maailma. Ühel laevatäiel mereväelastel on oluline osa vaktsiini väljatöötaja toetamisel ja ravi levitamisel üle maailma.

Mr. Robot (al. 2015). Vaimselt labiilne häkker elab topeltelu: päeval töötab ta lugupeetud internetiturvafirmas, vabal ajal haub kurje plaane.

Äkta människor (al. 2012) e. Real Humans. Lugu lähiolevikust, mil inimkujulised robotid on muutunud väga levinuks. Lisaks seikluslikule elemendile kujutab seriaal kõikvõimalikke aspekte, kuidas robotite olemasolu ühiskonda muudab (robotite vastane liikumine, töökohtade kadumine, robotitest elukaaslased jms). Märksa põnevam, kui ingliskeelne derivaat.

Humans (al. 2015). Ulmeseriaal. Keset inim-masinaid püüavad oma kohta maailmas leida käputäis teadlikke, päris inimestega äravahetamiseni sarnaseid roboteid. Neid aitab üks tavaline perekond.

Melissa & Joey (al. 2010). Vahelduseks üks rõõmus seriaal. Õe teismelised lapsed enda juurde võtnud tädi palkab appi ebatüüpilise lapsehoidja: noore karjääriredelil põrunud mehe.

Penny Dreadful (al. 2014). Õudus-seriaal viktooria ajastu Inglismaalt, mis sisaldab vampiire, dr. Frankensteini ja muid klassikalisi elemente.

Scener ur ett äktenskap e. Scenes from a Marriage (1973). Miniseriaal kümme aastat abielus olnud paarist. Ühel päeval teatab meespool ootamatult, et on leidnud kellegi uue ja soovib abielu lõpetada. Järgnevatel aastatel muutub mõlema elu oluliselt, kuid oma kummalisel moel jääb abikaasade vaheline armastus ikka peale.

Battle Creek (al. 2015). Vastandlike omadustega paar lahendab linnakeses toimunud mõrvu. Kohaliku politseiniku pärusmaa on erinevad ebaausad manipuleerimisvõtted, mida FBI-töötaja täiendab kriminalistika uusimate lahendustega.

House of Cards (al. 1990). Samanimelise ameerika seebi inglise originaalversioon. Näiliselt malbe poliitik Francis Urquhart mängib häbitult meedia ja inimestega ning trügib karjääriredelil edasi.

Daredevil (al. 2015). Marveli koomiksitest tuntud peategelane on päeval pime jurist ja öösel pime superkangelane. Lugu on üsna sünge (vt "Gotham"), aga napib põnevust, mis vaatama kutsuks. Blaah.

Agent Carter (al. 2015). Uus Marveli seep. II maailmasõja järel on preili Carter vähemalt näiliselt jäänud toppama igava kontoritöö peale. Kuid tegelikult ei ole ta oma sõja ajal kogutud erioskusi roostetama jätnud, vaid aitab salamisi vana sõpra hr. Starki. Taustal on huvitav jälgida tolle ajastu suhtumist naistesse.

Elementary (al. 2012). Ameeriklaste versioon tänapäevasest Sherlock Holmesist. Võrreldes brittide seebiga (vt Sherlock) on traditsioonilise looga veelgi vabamalt ümber käidud: Sherlock on äsja narkovõõrutuselt saabunud ja preili (!) Joan Watson on tema tugiisik.

Once Upon a Time (al. 2011). Muinasjuttudest tuttavad tegelased on vangistatud ühte väikesesse linnakesse ja kaotanud oma tegeliku mina... until now.

Gotham (al. 2014). Nagu nimi viitab, toimub tegevus Batmani lugudest tuttavas, kurikaelu tuubil täis linnakeses. Lihtsalt aeg on veidi varasem: Bruce Wayne on alles äsja orvuks jäänud poiss ja tulevikus tema vastu asuvad kurikaelad on veel oma karjääri alguses.

Banshee (al. 2013). Värskelt vanglast vabanenud kurikael otsustab väikelinnast üles otsida oma vana kallima ja seejuures omistab sujuvalt kohaliku šerifi isiku. Tundub, et temasugune karmi käega šerif ongi see, mida vaja kohaliku mõjuvõimsa ärimehe kontrollimiseks. Film nõretab räigest vägivallast ja tundub, et sellele on ka panustatud (põhistoori on OK, aga ei midagi erakordselt säravat).

The Flash (al. 2014). Arrow universumis tegutsev teine kangelane. Barry Allen on nukra minevikuga (nagu koomiksikangelased ikka) teadlane, kes ärkab koomast võimega välgukiirusel liikuda.

It's Always Sunny in Philadelphia (al. 2005). Kerge komöödia valusatel teemadel. Seltskond noori püüab pidada iiri pubi ja hakkama saada oma suhetega, kuid seejuures satuvad nad erinevatesse sekeldustesse. Sarja iseloomuliku joonena ei jäeta pilamata ühtki õrna teemat (nt lapsepilastus, rassism, homod).

Suits (al. 2011). Nutikas komöödia eduka advokaadibüroo tegemistest. Õnneliku juhuse läbi liitub nende juristide meeskonnaga üli-inimliku mäluga Mike, kes tegelikult ei ole isegi kolledžit lõpetanud.

Vikings (al. 2013). Ajalooline draama viiking Ragnar Lothbroki vallutusretkedest.

Orphan Black (al. 2013). Veidi elu hammasrataste alla sattunud noor naine avastab, et tal on üle maailma mitmeid ja mitmeid äravahetamiseni sarnaseid kloone. Kloonid ühendavad jõud ja püüavad aru saada, mis värk on.

Shameless (al. 2011). Seriaal nagu "Tujurikkuja" - algul naerad, aga pärast hakkab kurb. Kuuelapseline pere on maailma hooleks jäetud, sest vanematel on oma eluga teised plaanid. Kuna alternatiiv oleks lastekodu ja perekonna lõhkumine, siis püüavad lapsed pere vanema tütre toel kuidagiviisi ise hakkama saada. Raskete majanduslike olude ja kurva mineviku kiuste on pere kokkuhoidev ja üksteist toetav (vt "Hope" kui sama asja roosa prilli versioon).

Archer (al. 2009). Animatsioon. Seltskond sala-agente üritab samal ajal hakkama saada nii ohtlike missioonide, keeruliste suhtete kui ka omaenda eriskummaliste isikuomadustega. Huvitav on, et tegevuse ajastu on meelega segaselt (detailiti erinevalt) defineeritud.

Parks and Recreation (al. 2009). Komöödia. Linna-ametnike sebimised. Vaadatav alates teisest hooajast.

Agents of S.H.I.E.L.D. (al. 2013). Marveli koomiksitegelaste maailma (aga mitte ainult) kujutav seep. Supervõimete kõrval keskendutakse pigem uuenduslikule teadusele ja seda rakendavatele kurjadele geeniustelt. Lugu läheb aja jooksul aina paremaks.

Arrow (al. 2012). See seep on natuke omapärane selles suhtes, et on suutnud täiesti edukalt kombineerida kaks elementi: rikaste ja ilusate raske elu (seebiklassika!) ning superkangelase seiklused.

Almost Human (al. 2013). Ulmekrimipõnevik. Lähitulevikus võitlevad kurikaeltega õlg-õla kõrval nii inimesed kui ka robotid. Nagu heades ulmekates ikka, on ohtralt võluvaid pisidetaile (nt hologramm-politseilint sündmuskohal), mis teevad ulmelise alternatiivmaailma usutavamaks.

House of Cards (al. 2013). Võimukoridorides elavad oma salaelu kavalad skeemid.

Lie to Me (al. 2009). Lugu uurijaterühmast, mis on spetsialiseerunud kehakeelele. See võimaldab neil lahendada kuritegusid ja vahele võtta valetavaid poliitikuid.

Under The Dome (al. 2013). Ootamatatult katab väikelinna nähtamatu kuppel ja elanikud jäävad lõksu. Esimesed osad võluvad apokalüptilise õhustiku ja mõnusate judinatega (vrld hobusestseen filmist "The Cell"). Kuid karta on, et seebivormi valatuna saab heast ulmeloost müstikasse uppuv suhtedraama (vt "Lost").

Hannibal (al. 2013). Lihastegevust (musculi arrectores pilorum) stimuleeriv teravatele elamustele panustav seep mõrvarühmaga koostööd tegevast psühhopaadist (vt "Dexter"). Eelnev Madds Mikkelseni nägemine filmis "Valhalla Rising" andis judinate mõttes toreda lisamõõtme.

Homeland (al. 2011). Surnuks peetud sõjaväelane pääseb peale pikka vangistust Iraagist ja tekitab sellega suurt segadust. Kuna suhtedraamadest tekkis üledoos, siis jäi vaatamine pooleli.

Strike Back (al. 2010). Militaarseep, kus peategelasteks Iraagi sõjas osalenud, kes rakendavad oma oskusi tänapäevastes poliitiliselt delikaatsetes konfliktides. Kuna ei suutnud pikemalt köita, jäi vaatamine pooleli.

Raising Hope (al. 2010). Väikese kiiksuga komöödia mitte just eeskujulikust, kuid siiski armsast perekonnast. Jimmy on teismeliste vanemate poeg, kes paraku saab ka ise varakult (üksik)isaks. Noorte vanavanematega abiga püüab ta teha kõik endast oleneva, et tema tütrel oleks võimalikult hea lapsepõlv.

Game of Thrones (al. 2011). Fantasy-elementidega põnevus-sari müütilisel maal (kus on juhtumisi ka õite kummalised kliima-tsüklid - talv võib kesta aastakümneid). Võimumängude käigus paratamatult pead lendavad... ka sõna otseses mõttes. Näidatakse ohtralt verd ja nibusid. Kui filmide "Battle Royale" ja "Confessions" vaatamist on jaapani koolilapsed natuke hirmutavad, siis nüüd on lähevad sinna nimekirja ka helesiniste silmadega inimesed...

How I Met Your Mother (al. 2005). Raamloo järgi istub isa koos oma poja ja tütrega ning räägib neile (ohtrate kõrvalepõigetega) loo sellest, kuidas ta nende emaga kohtus. Põhiliselt siiski ühe noore sõpruskonna elu.

Happy Endings (al. 2011). Suhte lõppemine altari ees on kõigile osapooltele raputav. Antud sarjas on olukord veel keerulisem, sest osapooled ei soovi oma ühisest sõpruskonnast loobuda. Seep sõpruskonnast ja nende suhteprobleemidest ning kaaslaseotsindutest (vt "How I Met Your Mother", lihtsalt võrdõiguslikkuse huvides on sisse toodud ka neeger ja homo).

FlashForward (al. 2009). Loo alguspunktiks on 2 minuti ja 17 sekundi pikkune hetk, mil kogu maailma inimeste teadvus hüppab nende tulevikku 6 kuu pärast. Mõne jaoks on see kogemus positiivselt elu muutev, teiste jaoks traumeeriv ja segadust tekitav. Ja muidugi miljoneid ja miljoneid inimesi saab surma (nt need, kes teadvuse kaotamise hetkel ujusid, sõitsid autoga vms). Seriaali draama- ja ulmeelement oli huvitav, FBI juurdluse osa mitte nii väga - sündmuse inimtekkelisusele keskendumine välistas kohe huvitavad alternatiivsed teooriad.

2 Broke Girls (al. 2011). Komöödia. Rikkuri tütar jääb äkitselt vaeseks ja hakkab tööle ettekandjaks. Tema parimaks sõbraks saab praktilise ellusuhtumisega kolleeg, kellega Koos loodavad nad kunagi luua väikefirma ja raskest olukorrast välja rabeleda.

Sherlock (al. 2010). Sherlock Holmes tänapäeva Londonis, kus abiks internet, mobiilid jms. Watson saabub muidugi taaskord Afganistani sõjast, selles osas on kõik vanaviisi. Ootan agoonias jätkumist.

Dan for Mayor (al. 2010). Ja veel üks Kanada komöödiasari. Hank (keda kõik kutsuvad Daniks) otsutab kandideerida linnapeaks. Suhteliselt igav, seetõttu lõpuni ei vaadanudki.

Hiccups (al. 2010). Järjekordne Kanada komöödiasari "Corner Gas"-ist tuntud näitlejapaariga. Peategelaseks on hüperaktiivne ülipopulaarsete lasteraamatute kirjutaja, keda kirjastaja ja life coach püüavad maailmale vastuvõetavaks vormida. "Corner Gas" oli parem.

Corner Gas (al. 2004). Legendaarne Kanada komöödiasari väikelinna elust. Keskseteks tegelasteks on bensiinijaaama omanik Brent ja hiljuti linnakesse saabunud kohvikuomanik Lacey, ehk "see uus".

InSecurity (al. 2011). Komöödia Kandada salateenistusest. Esindatud on kaunid siresäärsed daamid, punapäine uurija (vt "CSI: Miami") ja kiiksuga laborigeenius (vt "NCIS").

Pushing Daisies (al. 2007). Fantaasiaelementidega vürtsitatud krimikomöödia. Loo peategelaseks on Ned, kellel on võime surnuid puudutusega ellu äratada. Asja teeb natu keeruliseks, et järgmise puudutusega ellu äratatud surevad igaveseks. Oma võimega aitab ta mõrvalugusid lahendada, kuid teeb ka enda elu keeruliseks, kui äratab ellu lapsepõlvearmastuse. Eriline on ka maailm milles lugu toimub, kõrvaltegelased ja nende armsad kiiksud (vt "Amelie").

Community (al. 2009). Komöödia. Kireva tudengiseltskonna tegemised kohalikus, mitte just kuigi särava õppekvaliteediga "kommjuuniti kolledžis".

E Numbers: An Edible Adventure (2010). Kolmeosaline lühisari toidulisanditest.

Burn Notice (al. 2008). Spioon lastakse ilma pikema hoiatuseta lahti, st ta kaotab ka oma panga-arved ja on tsiviilelus töökogemuseta puhas leht. Ta elatub juhuslikes eradetektiivi stiilis töödest ja jageleb oma eks(?)tüdruksõbra, nõudliku ema ja sõpradega.

Weeds (al. 2005). Lesestunud kahe lapse ema soovib jätkata oma uhket elu äärelinnas ning alustab kanepidiileri karjääri. Aga ülla-ülla, see ei kulge nii kergelt... Seebi kulgedes on üksikemast (oh-ta-vaeseke) saanud egoistlik ja parandamatu kurikael.

Jekyll (al. 2007). Alguses hirmus põnev, aga samas ka hirmus hirmus lugu tänapäeva dr. Jekyllist, kelles vahetevahel lööb välja kuri pool. Põnev osa oli kahe poole kokkulepped ja vastuolud keha jagamises (teated diktofonis, koodiga lukud, teisele pohmakaga kätte maksmine jms). Sajanditepikkuse vandenõu teema tüütas lõpuks ära.

30 Rock (al. 2006). Komöödia telesaate tegijatest. Ohtralt filmitegijate eneseirooniat - sügavmõttelise lõpukaadri pilguga liialdamine, kuidas telekasse suundumine filminäitleja karjäärile vee peale tõmbab jms.

Cougar Town (al. 2009). Mõnusalt hullud naabrid ja nende armu- ja peresuhted. Keskseks teemaks on (või vähemalt üritab olla) uus noorus pärast 40. eluaastat.

Крылья России (The Wings of Russia; al 2010). Minidokumentaalseep Venemaa lennumasinatest ja nende ajaloost.

The Cape (al. 2011). Hea politseinik lavastatakse süüdi, kuid ta jätkab võitlust kurjuse vastu superkangelase rüüs. Summer Glau roll natu-natu kreisi geeniusena. Katkestatud - ja õigusega!

Scrubs (al. 2001). Haiglakomöödia.

Mad Men (al. 2007). New Yorgi reklaamiagentuuri töötajate ja nende perede lugu 1960. aastatel. Lisaks põhiloole väärivad eraldi tähelepanu ajastule omased detailid, nt soorollid, käitumismallid (turvavöid ei ole, lapsed mängivad kilekottidega jms).

Castle (al. 2009). Natuke tüütu hirmkuulus krimikirjanik jõlgub NYPD mõrvarühmaga kaasa.

The Boondocks (al. 2005). Neegrimultikas, mitte väga hea.

Felicity (al. 1998). Klassika ajast, mil olin veel noor ja ilus. Värske tudengi eneseotsingud.

Heroes (al. 2006). Tavainimestena ringi liikuvatest supervõimetega inimestest. Peale esimest hooaega käib kiiresti alla.

Chuck (al. 2007). Suvalise elektroonikapoe müüja mässitakse spioonindusse. Ei ole piisavalt huvitav, et esimesest hooajast kaugemale vaadata.

The Big Bang Theory (al. 2007). Kokku saavad andunud füüsikute ja lihtsa ettekandja elud.

The IT Crowd (al. 2006). Suure firma IT-osakonna argipäev, siit ka surematu ja väga praktiline fraas: Have you tried turning it on and off again?

Generation Kill (al. 2008). Väidetavalt üks tõetruumaid kujutusi Iraagi sõjast. Miniseep.

Terminator: The Sarah Connor Chronicles (al. 2008). Kuidas lugu peale Terminaatori filme edasi läks. John Connorist on sirgunud teismeline poiss, kes õilsalt maailma lõpu vastu võitleb. Summer Glau roll hullu geeniusena nr 3 (ja peale selle on ta robot).

Dollhouse (al. 2009). Inimesed rendivad oma kehad (ja aastad oma elust) firmale, mis salvestab kestadesse kliendile vajaliku isiksuse. Summer Glau roll hullu geeniusena nr 2.

Dexter (al. 2006). Armsa kiiksuga huumorimeelega sarimõrtsukas, kes politseinikust isa koolituse tulemusena tapab vaid sarimõrtsukaid.

Penn & Teller: Bullshit (al. 2003). Ühiskondlike nähtuste kriitika ja linnalegendide murdmine, vahepalaks mustkunst ja ohtralt paljast ihu.

Family Guy (al. 1999). Haiglase huumoriga multikas, sa kas armastad või vihkad seda - või nagu Daša ütles - inimesed kes "Family Guy"-d vaatavad, ei ole normaalsed; analoogilised aga mitte nii head on American Dad (al. 2005) ja Cleveland Show (al. 2009).

MythBusters (al. 2003). Teadusega linnalegendide ja tobedate filmitrikkide vastu püüdes sealjuures võimalikult palju asju õhku lasta.

Futurama (al. 1999). Kosmos, tulnukad ja tulevikumaailm, multikas. Tuleb tunnistada, et lõpupoole on tase natuke alla käinud.

 

Kohustuslikud

Head

Viimati vaadatud

   
 
             
      Viimati täiendatud 6. märtsil 2020